Červen 2013

Povyprávím vám jeden příběh.

9. června 2013 v 13:33 | cassie
Povyprávím vám jeden příběh. Někomu může připadat zdlouhavej, nudnej a nezajímavej.

Je to jeden z příběhů, který vznikaj jen někdy. Hodně jich vznikne v afektu, horší pak je, když ho píšete s odstupem a objektivností. Takový příběhy bolej nejvíc, protože si je naplno uvědomujem a fakta nemůžem omluvit smutkem nebo vztekem. Tak to prostě je.

Povyprávím vám příběh o tom, jak je někdo přinucenej chodit po zemi, i když by mohl vzlítnout. O tom, jak těžký je uříznout si ty křídla, který se rozevíraj a jsou připravený k vzlítnutí. Povyprávím vám příběh o tom, jak vypadá, když člověk vyhraje a nesklidí žádný ovace.

Moje ségra chtěla být od 7 let doktorka. Dneska studuje prvním ročníkem lékařskou fakultu. V duchu se ptám, jestli taky někdy toužila po něčem jiným, prostě astronautka nebo princezna... nebo fakt byla už na začátku tak rozumná a věděla, co chce? Jestli jo, tak se ptám sama sebe, kde byla u mě chyba.

Nikdy jsem přesně nevěděla, co chci dělat, ale ve 14 letech, kdy jsem ještě rostla a začala hubnout, sem byla přesvědčená, že se stanu modelkou....:)... já vím.

Když ono to nebylo takovýto přesvědčení, že o něčem sníte. Já sem se protě podívala do zrcadla a viděla se tam. Jak jdu po molu a mám nepřítomnej výraz a máma je na mě hrdá.

A sami asi víte, že když jste o něčem tak strašně moc přesvědčený, že s jinou alternativou nepočítáte, pád na zem je o to tvrdší. Doteď jsem se s tím nevyrovnala. Nějak nemůžu.

A najednou zejtra maturuju a už mám podanou přihlášku na univerzitu a všechny moje sny, který dřív byly jistejma a stoprocentníma plánama, jsou někde v háji ulítlí v héliovejch balóncích.

Nemám nejmenší tušení, co budu jednou dělat. Nejhorší ale na tom všem není co, že nevím, co budu dělat, nýbrž to, že je mi to úplně jedno.
Povyprávím vám jeden příběh o holce, co vezme první nabídku, co se jí namane. Povyprávím vám příběh o nešťastný holce.

A když zafouká vítr a otvře stránky módního časopisu, je to jako jed na moje sny.

Povyprávím vám příběh o jedný naivní holce, která ztratila iluze a všem je to jedno.